…i kolejny sukces tenisistów stołowych !

Po sukcesach młodziczek, przyszedł czas na Mistrzostwa Śląska żaków w tenisie stołowym. W Gliwicach 03 maja 2021 do rywalizacji stanęło blisko 100 zawodniczek i zawodników, w tym czwórka skrzatów i piątka żaków z KRS TKKF SPORTOWIEC Częstochowa pod opieką trenera Dariusza Szlubowskiego.

Wspaniale zaprezentowali się żacy, zdobywając cztery medale, najwięcej ze wszystkich śląskich klubów.

Ewa Bugała, uczennica Szkoły Podstawowej nr 31 w Częstochowie została Mistrzynią Śląska w grze podwójnej oraz brązową medalistką w grze indywidualnej.

Dominik Marcinkowski, również uczeń SP 31 to srebrny medalista w grze podwójnej oraz brązowy indywidualnie.

Poza tym Tomasz Kałużny zajął piątą lokatę, minimalnie przegrywając walkę w ćwierćfinale.

Adam Szostak w grze podwójnej, wspólnie z zawodnikiem z Borucina, uplasowali się również na piątej pozycji.

Niewielkiego pecha miał Wojciech Brzeziński także SP31, który przegrał w 1/8 finału w bratobójczej walce z T. Kałużnym, ostatecznie zajmując miejsce 9.

W kategorii skrzatów nasi reprezentanci nie osiągnęli większych sukcesów, ale byli jednymi z najmłodszych uczestników.