panel dyskusyjny – Wolność i Zdrowie – sztuka medytacji

Zapraszamy Państwa do udziału w cyklicznym panelu dyskusyjnym o sztuce (sposobach i efektach) medytacji.

O szczegółach informuje Adam Bocheński, który w ramach wolontariatu,  w naszym Klubie zajęcia te prowadzi

w każdy czwartek, od 18.30 do 20.oo

…………………………………………………………….

Zajęcia i ćwiczenia „Wolność i zdrowie”

Czym się zajmujemy na moich zajęciach?

 Każdy człowiek ma olbrzymie możliwości uzdrawiania swojego ciała, a także wpływania na jego funkcje tak aby czuć się w nim znakomicie. Czy gdy wyobrażasz sobie sok z cytryny zwiększa Ci się wydzielanie śliny, gdy idziesz do lekarza mijają dolegliwości? To efekt psychosomatyczny. To nasza psychika oddziałuje na ciało. Poprzez ćwiczenia można nauczyć się świadomie i z premedytacją wpływać na swoje zdrowie, odporność, wzorce ruchu. Można świadomie wykorzystywać emocje do regulacji hormonalnej i wiele innych. Zainteresowany?

 Dlaczego to robię:

 Czuję wewnętrzną potrzebę dzielenia się wiedzą, która chociaż jest dostępna, mało ludzi doświadczyło jej działania na sobie. Czuję się spełniony, gdy ktoś dzięki moim szkoleniom odkrywa w sobie nowe możliwości i zaczyna wykorzystywać je z korzyścią dla siebie i otoczenia.

 Kim jestem?

Nazywam się Adam Bocheński. Od czasów szkoły średniej gdy ćwiczyłem judo, wiedziałem, że umiejętne sterowanie emocjami poprawia refleks i siłę, co nieraz decyduje o wyniku uzyskanym na macie. Zainteresowanie sterowaniem możliwościami ciała w 98r. zamieniło się w realną potrzebę, gdy przewlekle zachorowałem i groziło mi, że będę musiał pożegnać się z inną moją pasją-sportami wodnymi. Lekarze stwierdzili, kategorycznie, że nie wyzdrowieje. Codzienna medytacja po pół roku dala mi  narzędzia do pokonania choroby. Od tego czasu usilnie chciałem rozpoznać mechanizmy, które spowodowały moje uzdrowienie. Czytałem książki z zakresu psychosomatyki, uczestniczyłem w różnego rodzaju kursach.  Ćwiczyłem japoński ZEN, tybetańskie systemy ćwiczeń umysłu, zmierzające do poprawy zdrowia, Mindfulness, przyglądałem się również  jak działa będąca obecnie w niesławie bioenergoterapia. Ostatecznie moje poszukiwania skierowałem ku naukowym badaniom mózgu i psychologii. Szkoliłem się w zakresie  terapii poznawczo – behawioralnej, psychoonkologii, systemu uzdrawiania wg Simontona, psychologii wieku rozwojowego, hipnozy, racjonalnej terapii zachowań.  Uczestniczyłem w seminariach w zakresie tzw psychologii procesu, która pozwala na uwalnianie głębokich konfliktów emocjonalnych /dr Gary Rice/. Poznałem teorię neuroplastyczności. Równolegle poznawałem techniki tzw ustawień rodzinnych Hellingera, analizy kinestetycznej, odruchów ideomotorycznych.  Zdałem egzaminy z anatomii i fizjologii. Posiadam wiele dyplomów z tej dziedziny. Odbyłem praktyki w Hospicjum, które zbliżyły mnie bardzo do poznania tematyki procesów psychicznych, które spotykają człowieka w bezpośredniej bliskości śmierci. Wszystko to robiłem w jednym celu – odpowiedzi na pytanie: „Jak pozostawać zdrowym lub jak można radzić sobie z chorobami tak, aby szybko wrócić do zdrowia?” Od 2019r. prowadzę zajęcia i ćwiczenia w Klubie Spółdzilczym CSM „Nasza Praca” w Częstochowie.