Spotkanie z podróżnikiem i muzykującą młodzieżą Zespołu Szkół Muzycznych

 piątek, 25 października, godz. 17.30

„Między ziemią  a niebem…” fotografie górskie Janusza Wojtyny– spotkanie autorskie.

Zdrowy, krzepki, z zarysowanym charakterem, 59.rocznik ubiegłego wieku. Absolwent częstochowskiego „Sienkiewicza” i katowickiej AWF.  Pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie.  Aktywny fizycznie menadżer sportu. Siatkarz, ratownik WOPR, żeglarz jachtowy, trener tenisa. Taternik, alpinista, podróżnik. Szczęśliwy ojciec czwórki dzieci. Biega, pływa, jeździ na nartach i snowboardzie, wspina się, wędruje.                               Chętnie słucha Pink Floyd`ów i… ciszy. Niezwykle mocno ceni sobie niezależność i wolność w działaniu i wypowiedzi. Mieszkaniec naszego osiedla.

 – Fotografia jest moją pasją od 50 lat. W tej prezentacji mam przyjemność podzielić się z Państwem swoim spojrzeniem na świat i wrażeniami z jego poznawania. W zestawie zdjęć górskich, zamieściłem wspomnienia z wypraw w najwyższe masywy Alp – Monte Rosa (4634 m n.p.m.) i Mont Blanc (4808 m n.p.m.).

– Moja przygoda z wysokimi górami zaczęła się bardzo wcześnie, gdy poczułem potrzebę wolności i niezależności w otaczającym mnie świecie. Zawsze też z chęcią pokonywałem trudności życiowe, a góry  i wyzwania jakie niosą, były najlepszym sposobem na zmaganie się z naturą i samym sobą. Klimat zdobywania szczytów i radość z osiągnięcia celu, dają mi budować własną tożsamość. Fotografowanie przestrzeni wokół mnie w takim momencie, pozwala na opowiedzenie zdjęciem nie tylko o miejscu, ale też o nastroju, przeżywaniu chwili, zmęczeniu i radości ze zdobycia szczytu. To coś więcej, niż zwykłe uwolnienie migawki aparatu, pobudzenie kliszy i odbitka na papierze.

– Polecam Państwu ten rodzaj uwolnienia emocji, w towarzystwie moich fotografii.

Janusz Wojtyna

więcej na: jwojtyna.ajd.czest.pl

 

Spotkanie wypełni muzyka – wstąpią uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie.  Zapraszamy !

…………………………………………………….

Polecamy również:

http://tvorion.pl/?action=show_news&idNews=20554

http://tvorion.pl/index.php?action=show_news&idNews=28527