Teatr – scena dla Ciebie, wiek nie odgrywa roli.

Zostań aktorem, aktorką!

Spróbuj swoich sił i sprawdź się na scenie. Jeżeli przyjdziesz na zajęcia teatralne do naszego Klubu, możesz wystąpić w spektaklu.

Oprócz osobistej artystycznej satysfakcji nauczysz się poprawnej wymowy, która pozwoli ci w życiu codziennym być lepiej słyszalnym, rozumianym i chętniej słuchanym. Gwarantujemy, że po rocznym cyklu zajęć będziesz potrafił wyrażać emocje w oparciu o kulturę żywego słowa oraz sprawnie komunikować się. Będziesz odważny w kontaktach z innymi, będziesz potrafił radzić sobie z tremą w sytuacji publicznych wystąpień. Będziesz umiał prawidłowo odbierać sztukę sceniczną i ją rozumieć.

Jeżeli chcesz to osiągnąć, przyjdź do nas !

 

Zostań filmowcem – smartfonowcem !

Chcesz zdobyć osiedlowego filmowego Oscara? Przynieś swojego smartfona, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania video, a pomożemy ci stworzyć własny obraz, który zaprezentujesz na osiedlowej filmowej gali. Osiągniesz to dzięki zajęciom z podstaw filmowania, montażu, pracy z aktorami na planie filmowym oraz scenopisarstwa.

Wasze najlepsze filmy będą umieszczane w Internecie.

Chcesz się atrakcyjnie zaprezentować w mediach społecznościowych, to przyjdź do nas.

 

Kabaret poetycko-prozaiczny „Nasza Paka” !

Seniorze obojga płci. Proponujemy ci ciepłą, serdeczną, twórczą atmosferę na spotkaniach z kulturą w naszym osiedlowym Klubie. Będziemy się dzielić pięknym słowem, bawić dobrym żartem. Naszą wspólną ambicją będzie sfinalizowanie owych spotkań w sceniczną formę. Chcemy powołać do istnienia senioralny kabaret. Chcesz żyć zdrowo i wesoło? Kabaret „Nasza Paka” taką gwarancję daje. Ale wszystko zależy od Ciebie, drogi Seniorze! Zapraszamy!

__________________________________________

Zajęcia prowadzi:

Marian Florek  – polski aktor reżyser, poeta.

Absolwent filologii polskiej – teatrologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Studiował filologię polską na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, podyplomowo retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, teologię w Wyższym Instytucie Teologicznym w Częstochowie oraz ukończył podyplomowe studia z zakresu zarządzania mediami w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada trzy dyplomy: zawodowego tancerza estrady, aktora estrady i aktora dramatu. Wykłada fonetykę i retorykę w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Miał zajęcia z logopedii, retoryki, fonetyki i fonologii w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie,, prowadził zajęcia musicalowe w Instytucie Muzyki Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie. Pracował w   w Teatrze Nowym im. Gustawa Morcinka w Zabrzu, w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Ma na swoim koncie wiele ról dramatycznych, musicalowych, pisze piosenki, publikuje wiersze, zajmuje się reżyserią widowisk. Obecnie jest dziennikarzem. Jest Laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury w 2008 r. – nagroda w dziedzinie teatru – za całokształt działalności artystycznej, ze szczególnym uwzględnieniem spektakli: Haśka, A to Polska właśnie i Doktor Biegański. W 2018 r. zrealizował film pt. „825 lat Mstowa. Tradycja i zobowiązanie” dla gminy Mstów.