Wystawa malarstwa Grupy „Werniks”

Nasi podopieczni, słuchacze Uniwersytetu trzeciego Wieku przy Politechnice Częstochowskiej, pracują pod artystycznym czujnym okiem plastyczki Dagmary Jakubowskiej – Kaffki. Spotkania ze sztuka malowana na płótnach owocują coraz to nowymi pracami seniorów, pasjonatów sztuki plastycznej i rozbudzonej przez lata zajęć  wrażliwości na piękno natury. z wielka przyjemnością przenoszą swoje prace na płótna, dzielnie posługując się kolorem i wypracowaną już techniką tworzenia.

Kilka słów o Grupie „Werniks”…

Grupa Plastyczna „Werniks” liczy 24 twórców i działa przy Uniwersytecie III Wieku Politechniki Częstochowskiej. Grupa tworzy od kilkunastu lat i uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach organizowanych w salach wystawowych instytucji kultury w Częstochowie, w Muzeum Częstochowskim, OPK „Gaude Mater”, Filharmonii Częstochowskiej, Muzeum Monet i Medali, Teatrze w Częstochowie, Klubie Spółdzielczym CSM „Nasza Praca”, Cafe del Corso, Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.
Członkowie Grupy „Werniks” prowadzą lokalnie w dzielnicy Tysiąclecie „Galerię Podwórkową”, której celem jest przybliżanie mieszkańcom i dzieciom kontaktu ze sztuką.
Grupa może poszczycić się twórczością w dziedzinie malarstwa sztalugowego, rzeźby, tkactwa i ceramiki. Tematem prac są najczęściej  pejzaże, portrety, martwa natura, sceny rodzajowe, malarstwo abstrakcyjne.
Od 7 lat opiekunem artystycznym „Werniksu” jest artystka malarka Dagmara Jakubowska – Kaffka.

Obecna wystawa jest już 65.  zbiorową prezentacją Grupy, zatytułowaną „Pod niebem Jury”

Polecamy Państwu naszą klubową prezentację prac Seniorów !