FOTOGRAFICZNE WIECZORY

Cykliczne spotkania z fotografami. Każdego miesiąca zaproszony Twórca opowie o swoich pomysłach na fotografię – artystyczną, reporterską, tematyczną… Zapraszamy !

Każde spotkanie jest rejestrowane przez Tv Orion i dostępne na naszym Kanale na YOUTUBE

www.youtube.com/channel/UCrj3vh9W4t9VR4xQsnqw2WQ

……………………………………………………………..

30 listopada 2021 o godz. 17.3o

Krzysztof Pierzgalski, absolwent Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego. Zajmuje się fotografią reportażową, dokumentalną i przyrodniczą. W 2005 r. rozpoczął współpracę z magazynem National Geographic Polska, dla którego wykonał kilka foto esejów poświęconych polskiej przyrodzie. Publikował również w miesięcznikach FOTO, Poznaj Świat, Podróże oraz portalach Twój Przekrój, National Geographic Traveler i brytyjskim Life Force Magazine. W Polsce dokumentował społeczności rolników na Wyżynie Częstochowskiej, Łemków i juhasów beskidzkich. Podczas wypraw trekkingowych – m.in. kultury pasterskie Mongołów, Ewenków, Kirgizów, Indian andyjskich, zwyczaje weselne Hucułów oraz obrzędy we wsiach-twierdzach na Kaukazie.

……………………………………………………………..

21 października o godz. 17.3o

Grzegorz Skowronek, niezwykle sprawny i skuteczny fotoreporter, współpracownik „Gazety Wyborczej” w Częstochowie, fotograf z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i wieloma osiągnięciami zapisanymi aparatem fotograficznym.

…………………..…………………………………………….

30 czerwca (środa) o godz. 17.3o

Waldemar Deska, urodzony w Brzegu. Współpracuje od lat z lokalną, a także ogólnopolską prasą. Jego zdjęcia ukazywały się m.in. w tygodnikach: Gazeta Częstochowska, Kulisy Regionu i Nowa Trybuna Częstochowska, a także Życiu Częstochowy, Dzienniku Zachodnim oraz Tygodniku Żużlowym, Sporcie, Przeglądzie Sportowym. Do dnia dzisiejszego wykonuje zdjęcia dla Polskiej Agencji Prasowej. Wiele sezonów Waldemar Deska redagował programy na zawody żużlowe w Częstochowie. Ponadto zorganizował dwie wystawy zdjęć o tematyce żużlowej.

………………………………………………………………….

 16 czerwca o godz. 17.3o

Małgorzata Kozakowska. Fotografka, mieszka w Częstochowie i w Czarnym Lesie. Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików od 2008r. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród w międzynarodowych i krajowych konkursach fotograficznych.
Jest osobą o wyjątkowej wrażliwości na piękno. Od 2008 roku należy do ZPAF Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.