Tysiąclecie – vademecum dzielnicy Częstochowy.

Vademecum jest publikacją towarzyszącą wystawie w Muzeum Częstochowskim zatytułowanej „Tysiąclecie. Z dziejów częstochowskiej dzielnicy” prezentowanej od grudnia 2020 roku w salach Ratusza Miejskiego. Książka ma charakter ilustrowanego leksykonu – przewodnika po dzielnicy Tysiąclecia. autorzy w sposób lapidarny starali się pokazać to, co najważniejsze – miejsca, ludzi i wydarzenia, a także różne formy działalności. Wyboru haseł, a także fotografii dokonano w Ośrodku Dokumentacji Dziejów Częstochowy kierowanym przez dra Juliusza Sętowskiego.

W publikacji wykorzystano opracowania wcześniejsze wielu autorów, zajmujących się zawodowo i pasjonacko historia naszego miasta, a zwłaszcza naszej dzielnicy – Tysiąclecia.

Polecamy Wam wystawę i książkę. Można ją kupić w kasie Muzeum Częstochowskiego, w cenie 15 zł.

Mamy też egzemplarz w naszej klubowej bibliotece !

Warto poznać swoje miasto i najbliższą okolicę ! A może – sprawdzić swoją wiedzę o Tysiącleciu ?!